Ano, je to určitá investice, ale není třeba se obávat, že by vás svlékla do trenýrek a musel jste jít žebrem. To ani náhodou. Ceny bazénů již dávno nejsou takové vysoké. Stojí sice peníze, ale nejsou to horentní sumy. Pokud ovšem nechcete velikost fotbalového hřiště s mořskou vodou a ponorkou.
Běžné bazény si koupíte v poklidu přes internet a ke konci článku vám prozradím kde. A tam také nakoupíte příslušenství, protože bez něj byste mohli bazén za nějakou dobu zavřít. Voda v něm by byla k nepoužití.
Je to několik málo drobností, jako třeba síťka na teleskopické tyči, která slouží ke sběru nečistot z vody a vodní hladiny. Ovšem nejdůležitější bude filtrace. Ta totiž zachytí většinu nečistot viditelných pouhým okem a tím pádem bude vaše voda čistá jako zrcadlo. A také bude radost se v ní koupat. Filtrací je více druhů, ale základní jsou dva. Jsou to pískové a kartušové. Ty jsou však určeny spíše pro malé bazény, k těm větším se příliš nehodí. Kartuše je třeba často propláchnou a pročistit, ale i tak se výměně v sezóně asi nevyhnete. Písek se jen propláchne protiproudem a mění se tak jednou za tři roky. Proto se kartušové filtrace moc nepoužívají. Bezesporu však svou práci zastanou a jsou většinou kvalitní. Jen je s nimi více práce a časem lezou do peněz.
Pískové filtrace jsou na provoz tedy levnější, zase jsou však dražší při koupi. Ale jsou kvalitnější a nemusí v nich být jen písek. Pokud se časem rozhodnete, můžete si zakoupit zeolit, což je písku hodně podobné, ale jen zdánlivě. Vodu pročistí mnohem kvalitněji. Jedním z důvodů je to, že je více pórovitý. A kde to všechno seženete? Nyní plním slib ze začátku článku, a povím, kam se obrátit. Nemusíte ani nikam jet. Jen si klikněte na odkaz o něco výše a ten vás převede na stránku, tedy webovou přirozeně a zde se dozvíte vše, od A do Zet.