Stěhování těžkých břemen v činžovním domě


Stěhujete se do bytu v městském činžáku a jde o dům bez výtahu? Pokud chcete obývat některé z vyšších pater, pak bude příhodné najmout si na přestěhování zejména těžkých břemen stěhovací firmu. Jak by takový proces mohl v ideálním případě probíhat?

Objednejte si stěhováky včas a sjednejte informativní schůzku u vás doma – pozvat si stěhováky domů, respektive jejich zástupce, se zdá sice poměrně intimní, ale v tomto případě je to pro obě strany výhodné. Vy se můžete ptát na cokoli, co vás napadne, a zástupce firmy zas bude mít přesnou představu o nastávající akci.

pražské činžáky

Těžká břemena – někteří lidé považují za těžké břemeno třeba chladničku nebo klavír, ale takových věcí je u vás doma jistě více. Patří sem například i docela „nenápadná“ pračka nebo svinutý koberec z obýváku. Za těžké břemeno lze považovat i velkou kartonovou krabici plnou knih nebo prázdné akvárium. Nezapomínejte, že větší pětisetlitrové akvárium, zcela vyprázdněné, váží více než metrák.

Problematické situace – u činžovních domů bývá problémem samotné schodiště. Stěhováci se tu musí vytáčet s velkými věcmi a některé jim mohou způsobit velké potíže, například rozkládací nerozebíratelná pohovka nebo velká palma v obřím květináči.

stěhování knih

Roční období – přestěhovat se na jaře nebo na podzim, kdy jsou venkovní teploty příjemné, je celkem snadné, ale co když si nemůžete sami volit termín a musíte se přizpůsobit dané situaci, která vás nutí stěhování v Praze Odnes to naplánovat na leden nebo na červenec? Lednové mrazy, kluzké chodníky a sněžení vám může způsobit i vážný úraz a v červenci zas hrozí úpal a úžeh. Pamatujte i na toto a přizpůsobte tomu také váš stěhovací plán.

Parkování – stěhovací firma bude, například v Praze, potřebovat mít zajištěné parkovací místo. O něj musíte požádat v pětitýdenním předstihu před stěhováním městský odbor dopravy. Nesmíte na to zapomenout, jinak by to byl docela průšvih.